Taşyünü; İnorganik hammaddeler olan bazalt, diyabaz ve dolomit taşlarının yüksek ısıda elyafa dönüştürülmesi ile elde edilen mineral yün çeşididir. Yangın-Isı-Ses yalıtımlarında mükemmel sonuçlar verir. Taşyününden yapılan paneller, yangın riski yüksek yapıların çatı, cephe veya ara duvar bölmelerinde kullanılmaktadır.


Öncelikle taşyünü blokları istenilen enlerde otomatik olarak dilimlenmekte daha sonra lifler panel yüzeyine dik olarak çevrilmektedir. Kesilen ve çevrilen her dilim şaşırtılarak panel içine yerleştirilmekte ve böylede panelin basınca karşı dayanımı daha da artırmaktadır.


Paneller, her iki yüzü boyalı galvaniz saç arasına yanmaz-alev almaz taşyününün otomatik dolgu yapılması ve açık olan panelin alın kısımlarının fabrikasyon olarak alın kapak ile kapatılması ile meydana gelir. Bu üç kat malzeme çeşitli kalınlıklarda birleştirilerek istenilen yük değerine mukavim, yanmaz, sızdırmaz, ısı ve ses yalıtımlı, çevreye için zararlı bir madde içermeyen, üstün özellikli sandviç panel ürünlerini meydana getirir.

Taşyünü ısıl iletkenlik katsayısı 0,035 W/mK dır. Paneller standart 1 mt eninde üretilir.

 

Taşyünü Dolgulu Sandviç Panel

Taşyünü Dolgulu Sandviç Panel

Taşyünü Dolgulu Sandviç Panel